Автор: Колизей Категория: Персона
Печать

Влада Каплін - юрист, правозахисниця, координатор  громадської організації «Молодь проти наркотиків». З Владою ми познайомилися понад 10 років тому, ще до того як вона поїхала вчитися в Київ, і сьогодні зустрілися, щоб поговорити про те, як змінилося її життя за цей час, і які зміни вона, як громадський діяч, хоче привнести в рідне місто.
Влада, яким було ваше дитинство?

Моє дитинство пройшло в селі Зінці Полтавського району, але школи там немає тому в підготовчі класи мене водила бабуся Віра в Терешки, що по сусідству. Ця щоденна 4 кілометрова прогулянка і в сніг, і в дощ дисциплінувала мене і виховала терпіння і волю до подолання будь-яких труднощів на шляху до мети та отримання знань. А щоб я могла вчитися в Полтавській малій академії мистецтв, мама на світанку передавала мене на пероні бабусі Каті з сусіднього села, яка відвозила мене поїздом на уроки музики. За що я дуже вдячна моїй родині.

Згодом ми переїхали в «Червоні казарми», батькові дали кімнату в гуртожитку для військових, а я закінчила полтавську 27 школу. Пам’ятаю, як мене обрали старостою класу. Роки навчання в Полтаві це етап становлення мене як особистості – ​мені пощастило з вчителями, адже вони, по суті другі батьки, які закладають в нас такі якості як працьовитість, цілеспрямованість, терпіння і повага до старших.

У Полтаві у вас було Швейне ательє. Чому ви закрили цей проєкт?

Пригадую, як на шкільний випускний мені нічого було вдягнути і довелося позичити вечірню сукню у подруги Юлі (сміється), тому ставши студенткою я відклала гроші зі стипендії, і насамперед купила швейну машинку, потім відкрила майстерню з пошиття одягу.

Мої колекції успішно продавалися в Україні та за кордоном, також я створювала ексклюзивні наряди для зірок шоу-бізнесу. Пам’ятаю успішні покази на балу v Асоціації кавалерів ордена Святого Станіслава та інших гучних майданчиках. З дитинства я любила шити сукні лялькам, особливо потайки з бабусиних хусток – ​сміється. Але швейну майстерню довелося закрити через розбіжності з бізнес партнерами, які за спиною оформили бізнес на себе. Подібних помилок в житті я не повторю, адже тепер у мене є юридична освіта. Я працюю в адвокатському об’єднанні «АДВОКАТИ УКРАЇНИ»

Розкажіть про себе, як про ведучу. У Полтаві мало хто знає вас в цій ролі. Але ж вам доводилося вести досить гучні проекти.

 

На початку це була студентська підробітка. Що б оплатити оренду квартири я працювала в телепроєктах, ТЕТ, Нового каналу, виконала головну роль в серіалі «Любов без кордонів» на 1+1, де отримала незабутній акторський досвід роботи. На цьому телешоу мене помітили і запропонували вести соціально-політичне ток шоу на Першому Національному. Потім мене запросили на роботу в якості радіоведучої «Welcome schow» на Nostalgie, брала участь в проектах радіо Europa plus. Була автором проекту FRESH на Music Box. Зараз веду юридичну рубрику в CosmoLady magazine.

Як поставилися батьки до вашого переїзду в Київ?

Мою ідею переїзду в Київ не підтримували батьки, довів до сліз директор музичного училища, сказавши що я ніколи не складу вступні іспити до Київського інституту музики імені Р. М. Глієра, тим більше посеред навчального року, тому що університетська програма набагато складніша за ту, що ми проходили в училищі. Мені довелося ночі на проліт готуватися до перекладу, поклавши рушник на струни піаніно, щоб не розбудити сусідів. Дякую моєму викладачу хоровому диригенту Шейко Неллі яка підтримала і вірила в мій успіх!

Історією свого життя я хочу вселити віру в сьогоднішніх 11-класників. Коли я закінчувала 11 клас я розуміла, що зарплата мами медсестри і тата старшого прапорщика не дозволить мені вчитися в театральному університеті ім. Карпенко Карого про який я мріяла. Шлях до отримання двох вищих освіт, зізнаюся, був дуже складним для дівчинки з простої сім’ї, але я все ж отримала  диплом режисера театрального університету імені Карпенко Карого, те що я не здавалася – ​у мене вийшло і ви зможете! Вірте в себе!

Розкажіть, будь ласка про суть соціального проекту «Молодь проти наркортиків», в якому ви приймаєте активну участь.

Мене, вибрали координатором громадської організації #Молодьпротинаркотиків. Я не одна, у нас велика команда. Будуть інші співкоординатори, які будуть відповідати за окремі напрямки, наприклад, блокування телеграм-каналів, через які продається наркота дітям. Акції протидії і примус правоохоронних органів до дії. Ми створимо законодавчу лабораторію, яка буде розробляти зміни в діючих законах, які сприятимуть боротьбі з популяризацією наркотиків і боротьби з наркоманією; пропаганді здорового способу життя. Запрошую всіх небайдужих – ​молодь і дорослих, експравоохоронців, спортсменів, активістів, лікарів, усіх, хто усвідомлює загрозу цієї хвороби.

Треба розуміти, що загроза для твоєї дитини зовсім поруч, наркотики – ​це не те, що є тільки мажорам з телевізорів і модних журналів. 1 доза найпримітивніших наркотиків коштує не більше п’ятдесяти гривень. Уже завтра твоя дитина разом з друзями у дворі може купити дозу і стане заручником ейфорії, що врешті-решт призведе до знищення майбутнього цієї дитини.Неприпустимий цього ніколи!

Ми розуміємо, що наркоторгівля кришується правоохоронними органами по всій країні, бандитами, чорними комерсантами. Ми розуміємо, що наша робота небезпечна і призведе до опору з боку тих, хто нагріває руки на смерті наших дітей. Але ми не здаємося ні за яких обставин і будемо боротися. Переконана, нас підтримає, і новий президент України, і новий уряд, і новий склад – ​особливо ті, хто не з чуток знає приклади подібних трагедій серед простих дітей з простих сімей.

Ми звертаємося до міжнародних організацій, які точно підтримують наш рух: починаємо з малого – ​з конкретних проблем в конкретному місці.

Переконана, зробимо згодом цей рух всеукраїнським! Вже сьогодні ряд політиків і активістів з Європи підтримують наші устремління. У нас багато планів і багато відповідальної важливої роботи. Нехай віра та відповідальність простих людей міста наповнить вітрила нашого нового руху. Приєднуйся!

Влада, ви як громадський діяч, стали ініціатором флешмобу в соціальних мережах «Зупинимо шкуродера», де ви закликаєте народних депутатів проголосувати за законопроєкт #8256. У чому актуальність прийняття даного законопроєкту?

Всім нам з дитинства читають казки про тварин і ще з дитинства ми називаємо тварин «нашими меншими друзями».

А зараз у мене серце розривається і сльози навертаються на очі, коли я починаю говорити з вами про законопроект 8256, тому що казка перетворилася на фільм жахів.

Україна є однією з небагатьох країн, серед яких Білорусь, Казахстан, Росія, де дозволена підготовка собак до полювання з використанням диких тварин в якості живого тренажера. Найчастіше така підготовка носить відверто жорстокий характер. В процесі таких протравок дикі тварини отримують серйозні травми, каліцтва і часто гинуть. Для того, щоб хижак не завдав собаці травм при тренуванні, тварин калічать, виривають кігті, зуби, морять голодом або піддають дії сильнодіючих препаратів.

Запропонований законопроект відповідає і міжнародним нормам, оскільки такий процес навчання і оцінки якостей собак в Європі давно заборонений і визнаний негуманним. Це шкуродерство необхідно терміново зупинити!

В цьому році сповнюється 25 років Фонду захисту та підтримки талановитих дітей Анатолія Кукоби. Здається ви також мали нагороду від фонду. Так?

Згадую як на передодні дня міста на репетицію хору Полтавської малої академії мистецтв до нас завітав міський голова Анатолій Тихонович Кукоба, уважно слухав наші дитячі пісні та аплодував після кожного твору. В кінці уроку міський голова подарував нам чашки «фонд талановитих дітей Полтави».

Цей день я запам’ятала на все життя, а чашку бережу на згадку про найкращого мера нашого міста. Я вітаю Фонд з 25-річчям! Бажаю гарних проектів, які сприятимуть розвитку талантів Полтавської молоді.

Сподіваюсь, що результатом наступних  місцевих виборів стане обрання порядної людини, яка буде піклуватися про благоустрій Полтави та стане таким же гарним господарем міста яким був Анатолій Тихонович.

Влада, ви як учасниця руху «Gender equality» представляли Україну в Європарламенті на публічній конференції «Подолання регресу в правах жінок та гендерної рівності». Яким є статус ґендерної рівності у 2019 році?»

В межах ЄС, куди Україна прагне інтегрувати, індекс ґендерної рівності демонструє стійку нерівність з незначним прогресом.

Незважаючи на значний прогрес, досягнутий у минулому столітті, світ, на жаль, спостерігав тривожну тенденцію до зростання регресії прав жінок і гендерної рівності.

Офіційно в нашій країні гендерної дискримінації не існує. На законодавчому рівні ґендерна дискримінація заборонена Конституцією і Законом «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Крім того, в 1980-му Україною була ратифікована Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Але згідно з результатами дослідження, опублікованими Всесвітнім Економічним Форумом, Україна знаходиться на 65 місці за індексом гендерної рівності серед 149 країн. Так я вважаю несправедливим те, що більшість важливих рішень в нашій країні приймають чоловіки.

В Українському парламенті повинно бути 50% жінок депутатів, а не близько 20%, як у нинішньому скликанні. Жінки в нашій країні в середньому отримують заробітну плату на 29% нижче, ніж чоловіки на аналогічних посадах.

Боротьба за гендерну рівність - це не війна жінок з чоловіками, це боротьба ЗА жінок та чоловіків.

Під час зустрічей з президентом гендерної п’ятірки плюс Агнес Хуберт та Стефані Рікен, які представляють Комітет з прав жінок та гендерної рівності в Європарламенті, ми обговорили існуючі проблеми та шляхи їх подолання.

Що для вас благодійність?

Це невід’ємна частина мого життя. Намагаюся допомагати людям. Команда нашого благодійного фонду відродила хокейну коробку, а влітку футбольний стадіон (Грушевського, 10).

Спортивна споруда побудована в 1981 році і реставрації не бачило! У здоровому тілі здоровий дух! Запрошую полтавців на відкриття нового спортивного майданчика.

Кожні 5 років людині властиво змінювати рід діяльності є ще чому вчитися? Як ви думаєте провести майбутні п’ять років.

Я планую вступити до аспірантури і стати Кандидатом юридичних наук. Вивчаю питання досудової негоціації.

Рекламный отдел и Редакция

+38(093) 66-09-555, (0532)69-33-77

Instagram @Poltava.top.people

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

You are here:   HomeПерсонаЛюдмила Черненко