Автор: Колизей Категория: Персона
Печать

25 вересня цього року виповняється 25 років з дня  заснування фонду талановитих дітей Анатолія Кукоби. С цього приводу ми зустрілися с Вірою Пантилеймонівною, яка очолює фонд та продовжує справу Анатолія Тихоновіча вже багато років.

Як взагалі виник Фонд Талановитих Дітей?

Фонд народжувався в той період, коли відбувався злам усієї системи – ​і політичної, і організаційної і адміністративної. Діти були покинуті напризволяще. Зробити фонд була повністю ідея Анатолія Тихоновича. Він розмірковував так: якщо держава не в змозі приділяти належної уваги дитячій творчості, треба організувати активних і небайдужих дорослих. Тим більше, що у Полтаві такі люди і є, і буди завжди. Усім дітям потрібно піклування и сиротам і з малозабезпечених сімей. Особливої уваги потребують талановиті діти, тому що вони наше майбутнє, наш генофонд. Ці діти будуть славою України!

Він був одним з перших, хто зробив такий фонд на Україні і, звичайно, найбільший розвиток фонд отримав при його житті. Анатолій Тихонович був дуже потужним, дуже направленим. В нашому місті Фонд збирав цілі стадіони. На новий Рік, до Дня Захисту Дітей. Всі отримували подарунки і заохочення. Це був стимул для дітей розвивати свій талант і надалі.

За підтримки фонду діти представляли Полтаву на всеукраїнських Олімпіадах, згодом стали студентами найкращих вузів. Наші таланти завдяки Фонду побували за кордоном на фестивалях, міжнародних конкурсах, змаганнях.

Розкажіть будь це було бути першою леді Полтави?

Требе було вчитися жити заново. Та з Анатолієм Тихоновичем все було просто. За 23 роки він не разу не підняв на мене голос, але й ніколи не повторював дважди. Щодо співпраці, то звісно було багато громадських справ. Я намагалась допомагати йому всюди, де це тільки можливо.

Бути першою леді, це постійний контроль, контроль над словами, поведінкою, одягом. Не можна було як раніш у вискочити за хлібом в домашніх капцях, бо це могло негативно вплинути на імідж чоловіка.

Іноді діти і внуки правлячих сімей ростуть з «короною» і трохи зверхнім ставленням до оточуючих. Як це було у вас?

Ні, це точно не про нас. З Анатолієм Тихоновичем було майже неможливо мати «корону», бо він сам був дуже простою людиною. І завжди просив нас бути скромніше.

 

А щодо одягу? Зараз політики, заради іміджу, іноді вдягають на себе дуже дорогі речі.

За все життя у Анатолія Тихоновича не було ні одного брендового костюму. Він завжди вдягався дуже скромно і вчив цьому і мене, і дітей. Він не уявляв як це, коли тебе обрав народ, а ти вдягнув на себе саме дороге. Зараз все інакше…деякі політики тільки но приходять до влади і відразу починають шикувати. Вдягають на себе саме дороге. Сумки за 50000, туфлі за 70000, не знаю як їм не соромно… Державні заклади стали будинком показу моделей. Це не допустимо, коли люди живуть на мізерну пенсію.

Саме завдяки фонду у Полтаві з’явилась Художня Галерея – ​гордість нашого міста. Як це було?

Після того, як фонд захисту і підтримки талановитих дітей почав практикувати виставки робіт, кількість бажаючих узяти участь у них зростала з року в рік. Маленька галерея імені Саші Путрі у старому приміщенні вже не могли задовольнити величезний інтерес до таких заходів. Та й відомі полтавські митці, не мали де виставлятись.

Галерея зводилась не просто, тому що багато чиновників було проти, однак вона визнана однією з найкращих в Україні. Тут відзначають знаменні дати і події, важливі для молоді. Діяльність Галереї – ​це вагомий внесок фонду у розвиток міста, його культуру і підтримку обдарованих дітей Полтавщини.

У даний момент наша країна переживає не самі легкі часи. Як ви вважаєте, що допоможе Україна обрести найкраще майбутнє?

Тільки молодь. Якщо їм зробити приємними умови, щоб вони тут жили і працювали, то я вважаю, що в нас буде майбутнє. Керівництву потрібно прикласти багато зусиль, щоб зберегти тут наші уми, наші таланти інакше вони всі виїдуть за кордон. Повинна бути молодіжна програма житла та стипендій.

Наш фонд робить все можливе для підтримки талановитих дітей на Полтавщині але це повинно буди і на державному рівні.

 

Як існує фонд останні 10 років?

Після того як не стало Анатолія Тихоновича, було дуже важко. Залишилось багато незакінчених справ по фонду. Але ми не опустили руки. Фонд і досі допомагає дітям, авжеж не в таких масштабах. Ми вже не збираємо цілі стадіони на 1 вересня і не в змозі подарувати кожному першокласнику ранець з подарунками, але діяльність фонду продовжується.

Кожен рік ми випускаємо календар з малюнками талановитих юних художників і збираємо по 500-700 робіт. Інді нам присилають роботи навіть не з Полтави і авжеж ми не можемо відмовити. Це ж діти. Практично щороку малеча Полтави отримує подарунки і вітання від фонду. Але головний успіх – ​це те, що він надав дітям можливість реалізувати себе.

Завдяки всебічній підтримці моєї доньки Юлії Іщейкіною, Фонд працює, так як з кожним роком мені стає все складніше керувати громадською організацією.

ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей « імені Анатолія Кукоби завжди відкритий до співпраці.

Рекламный отдел и Редакция

+38(093) 66-09-555, (0532)69-33-77

Instagram @Poltava.top.people

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

You are here:   HomeПерсонаЛюдмила Черненко