Автор: Колизей Категория: Персона
Печать

Андрей МатковскийКОЛIЗЕЙ: Зараз, у такий непростий час, що для Вас благодійність, як взагалі сприймається благодійність?

Андрій Матковський: Які б не були часи, благодійність завжди була, є і буде. Бо не часи впливають на благодійність, а люди. І мова не лише про  людей з достатком. Адже ми бачимо, що зараз благодійністю у тій чи іншій мірі займається багато українців. Напевно, тут треба сказати про щирість благодійності. Бо інколи мільйон може важити менше, аніж сотня гривень, яка віддана з пенсії старенької бабусі.

Благодійність для мене – це можливість підтримати тих, хто цього потребує. Як колись мені сказав один священик: «Твоє – це не те, що ти отримуєш, а те, що ти віддаєш!»

Що стосується моєї допомоги військовим, я не вважаю це благодійністю, я вважаю це своїм обов’язком. Перемога ворога – це перемога не тільки армії. Це перемога всього народу, тому кожен кує перемогу на своєму фронті. І без нашої підтримки, не тільки матеріальної, перемогти ворога буде дуже важко!

К: Як ви відслідковуєте передачу грошей безпосередньо до військових частин?

А.М: Ми не передаємо жодних грошей в зону АТО. Так, дійсно, в рамках ініціативи «Підтримай наших!» ми збираємо гроші для потреб наших хлопців-призовників від усіх небайдужих людей. Я особисто працюю з підприємцями, даю власні кошти. Згодом ми закуповуємо необхідні речі та адресно віддаємо їх безпосередньо військовим чи рідним, які вже згодом передають їх у зону АТО. В такому разі ми впевнені, що допомогу отримують за призначенням

 

 

Для контролю в нас створена Наглядова Рада, до якої увійшли представники Фонду, громадських організацій, рідних бійців. Звіти про витрати публікуються у пресі. Усе відкрито та прозоро.

К: Чи не було бажання самому поїхати до зони військових дій?

А.М: В певний період, дійсно, я думав про те, щоб їхати у зону АТО. Були навіть докори сумління, адже я офіцер запасу, а перебуваю в тилу. Але я зрозумів, що тут зроблю більше для перемоги нашої держави. Якби я був у зоні АТО, що б я міг віддати? Лише одне своє життя. Перебуваючи тут, допомагаючи нашим військовим, купуючи для них амуніцію, бронежилети, каски, я допомагаю зберегти сотні життів наших військових. І таким чином я роблю більше для нашої перемоги, для перемоги України.

К: Які Ваші прогнози для України на найближчий рік?

А.М: Я впевнений: усе буде добре. Україна приречена на успіх. Так чи інакше, з новою Верховною Радою, новою владою будуть проведені необхідні реформи. Хай воно станеться не все за один день, як би нам хотілося, але крок за кроком ми будемо рухатися до Європи.

Наскільки розвиватиметься чи зникатиме конфлікт з Росією, тут, думаю, багато чого залежить від світової спільноти. Наскільки вона зуміє придавити нашого північого сусіда через економічні санкції, через свою чітку реакцію на неадекватну поведінку Путіна.

Цей рік буде непростим і вирішальним. Хід реформ покаже: чи ми рухаємося вперед, чи ми залишаємося позаду.

К: Колись Ви говорили, що мрієте побудувати Полтаву як місто, в якому хочеться жити, зробити з неї справжню європейську перлину. Що для цього необхідно?

А.М: Для цього потрібно розуміння влади, стратегічні програми не на рік, не на два, а на певну перспективу: десять, п’ятнадцять років. Для цього потрібні інвестиції, відповідні умови, щоб підприємці вкладали гроші, відчували безпеку і не наштовхувались на стіну корупції. Щоб обслуговування мешканців було на високому рівні: починаючи з медичних і закінчуючи житлово-комунальними послугами. Щоб запрацювала промисловість, щоб був постійний діалог між владою та громадою.

Багато чого залежить  від кожного з нас: від нашої культури, від нашого ставлення один до одного, від нашого відношення до міста. Тільки тоді, коли ми перестанемо плювати на тротуари, викидати сміття через вікна, обписувати стіни у під’їздах, ми зможемо говорити, що ми на європейському шляху.

К: Коли Ви були мером Полтави, неодноразово проводилися кінні змагання. Як Ви ставитесь до кінного спорту? Що це: масове видовище, долучення до елітних видів спорту, виховання культури?

А.М: Будь-який вид спорту має своїх прихильників, які отримують задоволення від нього. Перебуваючи на посаді мера, я підтримував і розвивав спортивну сферу за багатьма напрямками. Ми організовували змагання «Танці на льоду», хокейні турніри, вело-змагання, картинг та багато інших. Кінний спорт несе гармонію, красу, їм цікавляться полтавці, тож ним потрібно займатися, підтримувати. Шкода, що нинішня міська влада цього не робить.

К: Які плани на майбутнє?

А.М: Сьогодні дуже важко говорити про якісь плани та загалом про майбутнє . Україна нині перебуває в стані війни. У мене є бачення розвитку підприємницької діяльності, наукової, громадської роботи. Але зараз головне – всім нам досягти миру.

Тому у наступному 2015 році я бажаю всім нам провести успішні європейські реформи у країні, здобути впевненість у завтрашньому дні, забезпечити гідне життя наших дітей.

Бажаю, аби Новий рік приніс нам МИР, щастя та удачу. Залишимо у старому році всі проблеми і негаразди, почнімо Новий рік впевнено, радісно, з любов’ю до себе та ближнього!

Рекламный отдел и Редакция

+38(093) 66-09-555, (0532)69-33-77

Instagram @Poltava.top.people

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

You are here:   HomeПерсона